Gdzie spędzać czas z American Bully?

Udostępnień
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

American Bully są idealnym wyborem dla miłośników zwierząt domowych. Są lojalne, kochające, przyjazne, opiekuńcze i zabawne. Świetnie potrafią odnaleźć się również w towarzystwie dzieci. Nadają się więc idealnie na nowego członka rodziny. Potrzebują jednak dużo uwagi i codziennej dawki ruchu ze względu na swój temperament.

Znudzony Bully to grymaśny Bully!

Zastanawiasz się więc w jakie miejsce wyjść na spacer ze swoim psem i jakie miejsca wybierać na zabawy, żeby czuł się najlepiej? W prosty sposób dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Przyjaciel człowieka, wróg innych zwierząt?

Jak wspomniano powyżej, American Bullies są bardzo towarzyskie i na ogół przyjazne dla ludzi. Nie zaatakują naszych znajomych zaproszonych do domu czy przechodniów na ulicy. Bardzo chętnie poznają nowego człowieka, który ich pogłaska.

Rasa została wyhodowana w taki sposób by pozbyć się agresji i zachować tylko łagodny temperament. Mimo tego Bullies nie zawsze dogadują się z innymi zwierzętami.

Z tego powodu musisz zachować ostrożność zabierając swojego pupila w miejsca publiczne lub przyprowadzając do domu inne zwierzęta. Nawet jeśli Twój pies ma przyjazny charakter i dogaduje się z innymi zwierzakami, nie zawsze zachowa spokój, gdy inny pies zacznie zachowywać się agresywnie.

Wulkan energii?

American Bully to rasa, która z łatwością przystosowuje się do otoczenia. Dlatego też, w domu mogą być spokojnymi kompanami siedzącymi z nami na kanapie przed TV, ale na zewnątrz stają się aktywne i energiczne. Oznacza to, że trzeba zapewnić im wystarczająco dużo ruchu.

Ważna rada! Jeśli nie możesz zabierać swojego Bully na spacer codziennie, postaraj się zapewnić mu rozrywkę w postaci ćwiczeń w domu, by nie zaczął się nudzić.

Skoro już wiemy, jak pies zachowuje się w stosunku do innych oraz czego potrzebuje wybierzmy dla niego odpowiednie miejsce.

Miejsca, w których najlepiej spędzać czas:

Własny ogród/podwórko

Właśnie tutaj tuż pod swoim domem spędzisz najlepsze chwile ze swoim Bully. Nie musisz martwić się o inne zwierzęta, całą uwagę skupisz tylko na swoim pupilu. Wspólne zabawy czy tresura bez żadnych przeszkód.

Lasy, parki na uboczu, puste plaże, łąki

Jeśli masz w pobliżu sprawdzone miejsce również będzie idealnym wyborem. Twój Bully będzie miał więcej otwartej przestrzeni, by pozbyć się pokładów energii. Musisz jednak zwrócić większą uwagę na otoczenie niż na podwórku. Zawsze może pojawić się jakiś obcy pies, którego Twój nie zaakceptuje.

Spacery po sąsiedztwie

Spokojny spacer po znanej okolicy, coś wspaniałego. 45 minut takiego spaceru w zupełności wystarczy, by zaspokoić potrzeby Twojego Bully. Musisz jednak pamiętać, że lepiej omijać domy sąsiadów z nie przyjaznymi psami za bramą. Warto też zabrać ze sobą spray do odstraszania zwierząt, gdyby jakiś pies bez smyczy znalazł się w okolicy.

Miejsca, które warto omijać:

Psie Parki

Mogłoby się wydawać, że Psie Parki są dobrym miejscem dla psa, jednak w tym przypadku nie ma nic bardziej mylnego. Psie parki nie są dla wszystkich. Tobie i Twojemu Bully mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Nawet jeśli Twojemu psu nie będzie przeszkadzać towarzystwo innych psów musisz pamiętać, że Bully to rasa, która do zabawy używa swojej całej masy ciała. Może to doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji z innymi właścicielami psów, gdy nasz pupil niechcący wyrządzi jakąś krzywdę. Inne psy też bywają agresywne, a Bully nie zostanie, wobec tego obojętny.

Miejskie, zatłoczone miejsca publiczne

Takich miejsc też staraj się unikać jak tylko możesz. Głośne, zatłoczone ulice czy parki kompletnie nie sprawdzą się jako miejsce na spacer dla American Bully. Twój pupil będzie tylko poddenerwowany i może zacząć odczuwać zagrożenie.

Jeśli chcesz, by pies był szczęśliwy nie zabieraj go w takie miejsca. 

Inne przykłady aktywności, które mogą być dobre dla twojego psa.

Zorganizowana zabawa dla psów

O ile problem z psimi parkami jest taki, że nie wiesz, kto tam będzie, gdy sam zorganizujesz zabawę i zaprosisz właścicieli z psami, które twój pies lubi może okazać się to świetną rozrywką. Jak zawsze warto zachować czujność czy nie dochodzi do agresywnych sytuacji, ale w środowisku, które znamy i sami kontrolujemy jest o wiele łatwiej.

Nie przejmuj się jednak, gdy Twój Bully nie posiada żadnego psiego przyjaciela. W przypadku tej rasy to całkowicie normalne. Nigdy nie próbuj go socjalizować na siłę.

Infografika - Najlepsze miejsca dla American Bully

Podsumowując 

Rasa American Bully została stworzona by być psem do towarzystwa, jednak głęboko w ich DNA wciąż może być zakodowane zamiłowanie do walki. Zachowanie Twojego psa jest jednak sprawą indywidualną, tego z jakiej hodowli pochodzi i jak został wychowany. Tylko Ty możesz najlepiej określić w jakim miejscu Twój pies jest szczęśliwy.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komentarze

Show CommentsClose Comments

Leave a comment