Jak odpowiednio zaplanować wczasy z psem?

Udostępnień
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Wczasy z psem to niewątpliwa przyjemność, jednak wiąże się to z pewnymi obowiązkami, które spoczywają na właścicielu. Odpowiednie zaplanowanie wakacji, zabranie potrzebnym rzeczy, lekarstw jest konieczne nie tylko dla człowieka, ale także dla psa.

Odpowiednie zaplanowanie wakacji:

Dokładnie sprawdź miejsca, w które chcesz się udać – dokładne sprawdzenie miejsce jest ważne gdyż, w niektórych miejscach czworonogi nie są mile widziane. Nie chodzi tu tylko o hotele, pensjonaty, hostele czy kwatery prywatne ale także restauracje czy inne atrakcje turystyczne. Dlatego odpowiednio wcześnie należy wszystko sprawdzić i zaplanować, aby potem nie było niepotrzebnych problemów.

Dostosuj rodzaj aktywności na wakacjach do możliwości czworonoga – zabranie  chorego bądź otyłego czworonoga, ale także szczeniaka na kilkudziesięcio kilometrowy spacer nie jest dobre, a wręcz może być niebezpieczne. Dlatego racjonalnie oceń stan swojego psa podczas planowania podróży.

Odpowiednio wcześnie zacznij poszukiwania kwatery – zwłaszcza jeśli planujemy jechać na urlop w tzw. sezonie. Nieruchomości, które akceptują czworonogi zwykle rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem np: 6 msc.

Poznaj, ustal warunki na jakich pies może przebywać w kwaterze – wbrew przypuszczeniom jest to bardzo ważne zwłaszcza jeśli udajemy się do miejsca gdzie nie przebywa wielu właścicieli ze swoimi psami. Czasami nawet jeśli właściciel zaakceptuje już obecność czworonoga, to może dotyczyć to tylko właścicieli tzw. małych ras. 

Formalności – zwłaszcza jeśli nasza destynacja dotyczy miejsc poza granicami kraju. Wtedy należy poznać warunki wwozu i wywozu czworonoga. Bez względu na miejsce, do którego się udajemy konieczny jest paszport psa i szczepienia przeciw wściekliźnie, które są do niego wpisane. Dlatego też należy zacząć planowanie z odpowiednio długim wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli pies nie posiada paszportu bądź paszport jest nieważny. Konieczne jest także udanie się do weterynarza, aby wykonać wszystkie konieczne zabiegi odpowiednio wcześnie.

Niezbędne wyposażenie – Należy pamiętać, aby wziąć na wczasy z psem zapasowe wyposażenie takie jak: kaganiec, koc, legowisko, kartę zdrowia, miskę podróżną itp.

Odpowiednie zaplanowanie wakacji z psem

Co zabrać ze sobą na wczasy z psem?

Książeczka zdrowia – zawierająca informacje o wykonaniu koniecznych szczepień, odrobaczeń.

Psia apteczka – gaziki i bandaże, środki odkażające, przyjmowane lekarstwa, termometr, narzędzia do wyciągania kleszczy.

Legowisko – zwłaszcza jeśli nie mamy informacji czy miejsce,  w którym będziemy spać posiada legowisko przeznaczone dla psa. Natomiast jeśli legowisko jest za duże wystarczy wziąć koc.

Kaganiec – nawet jeśli pies nie jest agresywny, to jednak niektóre miejsca wymagają aby pies miał kaganiec np: komunikacja miejska.

Obroża bądź szelki wraz z adresownikiem – zależy co woli pupil, jednak lepiej wziąć zarówno obrożę jak i szelki, gdyż do niektórych aktywności obroża nie jest odpowiednia.

Smycz – konieczna podczas spaceru czy innego rodzaju aktywności.

Miski – pies będzie czuł się przyjemniej jeśli będzie mógł jeść smakołyki ze swojej ulubionej miseczki.

Zabawki – jest to bardzo istotny element, gdyż jeśli pies nie będzie miał czegoś co może gryźć czy lizać zacznie to robić wykorzystując inne rzeczy takie jak: meble, firanki czy poduszki.

Przedmioty do pielęgnacji – należy spakować szczotkę do sierści oraz szampon, aby móc wykąpać czworonoga jeśli zabrudzi się podczas wakacyjnych aktywności.

Karma i smakołyki – jednak należy pamiętać aby nie brać zbyt dużo. Właściciel wie ile jego pupil zwykle zjada w ciągu dnia dlatego z pewnością będzie wiedział ile powinien wziąć aby wystarczyło na cały pobyt.

Co zabrać ze sobą na wakacje z psem?
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komentarze

Show CommentsClose Comments

Leave a comment