1. Jak mogę sprawdzić czy mój pies to American Bully?

Jeśli kupiłeś/aś swojego psa od sprawdzonego hodowcy American Bully, nie powinnas być żadnych wątpliwości co do tego, czy Twój pies jest Bully American, czy nie. Dokumenty rejestracyjne pokażą rodowód psa. Będzie zawierać psy z jednej lub wielu dobrze znanych amerykańskich linii bully.

2. Dlaczego psy rasy American Bully różnią się od siebie tak znacznie?

Początki rasy American Bully sięgają lat 90-tych XX wieky. Dziesiątki hodowców w całych Stanach Zjednoczonych zaczęły hodować te psy, niezależnie od tego, czy były ze sobą w kontakcie, czy nie. Obok American Pitbull Terrier, American Staffordshire Terrier inne rasy zostały również wprowadzone do programu hodowlanego, który obejmuj buldogi amerykańskie, buldogi angielskie, bullmastiffy, bull terriery, rottweilery, a nawet inne rasy krzyżowe.

Ze względy na fakt, że w programie hodowli i rozwoju rasy było zaangażowanych wielu amerykańskich hodowców, American Bullies mogą różnić się wyglądem i rozmiarem, a niektóre psy są znacznie mniejsze w porównaniu z Pitbullami. Kolory i wzory płaszczów również bardzo się różnią. Jeśli chodzi o budowę ciała, American Bullies mogą mieć zupełnie inny kształt, ale ogólnie są grube, krępe i niezwykle muskularne.

3. Ile lat żyją psy rasy American Bully?

Średnia długość życia psów tej rasy to 8-12 lat

4. Czy American Bullies są do dobrym wyborem dla osób, które decydują się na psa po raz pierwszy?

American Bullies nie są dobrym wyborem dla właścicieli, którzy decydują się na psa po raz pierwszy, ze względu na swój charakter. Może to spowodować, że pies przejmie rolę psa dominującego, co znacznie utrudni jego wychowanie i wspólne życie.

5. Jaka jest agresywność tej rasy?

Hodowcy American Bullies włożyli wiele wysiłku, aby zmniejszyć popęd psów, ale nadal niezwykle ważne jest, aby psy te były dobrze uspołecznione, odpowiednio traktowane i szkolone przez osoby znające potrzeby rasy. Mimo spełnienia powyższych warunków, nawet dobrze wyszkolonemu American Bully nie można w pełni zaufać w kontakcie z małymi zwierzętami z którymi nie dorastały.

6. Co z zabawą z dziećmi?

American Bully są z natury skore do zabawy, bardzo lubią dzieci i lubią bawić się z nimi kiedy tylko mogą. Nie należy je jednak pozostawiać je samymi z dziećmi.

7. Co z ich adaptacją do różnych warunków mieszkaniowych?

American Bully są z natury potrafią dostosować się łatwo do warunków mieszkaniowych w bloku, pod warunkiem że dostają wystarczającą ilość codziennych ćwiczeń w połączeniu z dużą stymulacją umysłową. Wtedy są tak samo szczęśliwi, czy to mieszkając w mieszkaniu w mieście, czy jeśli mieszkaliby w domu na wsi z własnym podwórkiem.

8. Co z nadmiernym szczekaniem?

American Bullies nie są znane jako „szczekacze” i zazwyczaj wyrażają opinię tylko wtedy, gdy jest to konieczne lub podczas zabawy.

9. Czy American Bullies lubią wodę?

Tak jak w przypadku wielu innych ras, niektóre American Bullies lubią przebywać w wodzie i wokół niej, podczas gdy inne nie lubią w niej nawet zamoczyć łap.

10. Czy pies rasy American Bully to dobry stróż?

American Bullies są bardzo zorientowane na ludzi, ale są też dobrymi stróżami, a niektóre psy są bardziej podejrzane wobec obcych i bardziej czujne niż inne American Bullies. Mając to na uwadze, sam ich imponujący „wygląd” często wystarcza, aby zniechęcać osoby niepożądane i złoczyńców do zbliżania się do American Bully, gdy znajdują się one na swoim terytorium.

11. Co z problemami otyłości?

American Bully to łakomczuchy i mają tendencję do przybierania na wadze, szczególnie jeśli nie otrzymują wystarczającej ilości codziennych ćwiczeń. Pamiętaj o tym, że otyłość może skrócić życie psa o kilka lat, dlatego ważne jest, aby kontrolować wagę Twojego American Bully i ograniczyć do minimum smakołyki.

12. Co z alergią?

Wiadomo, że American Bullies cierpią na niektóre rodzaje alergii, a jeśli wystąpi ich zaostrzenie należy zasięgnąć porady weterynaryjnej we wczesnym okresie, ponieważ zidentyfikowanie czynników wyzwalających może okazać się trudne i czasochłonne.

Alergie u American Bully wywołują najczęściej:

  • środowisko
  • reakcja na niektóre chemikalia powszechnie występujące w domowych środkach czyszczących
  • alergie sezonowe, które obejmują pyłki i trawy
  • karma zawierająca niektóre mięsa i zboża, często stosowana jako składniki w komercyjnie produkowanej karmie dla psów
  • ukąszenia przez kleszcze i pchły
  • roztocza
  • pleśń

FAQ nie znalazłeś/aś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?

 

                                                           Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zostaw komentarz poniżej

Komentarze

Show CommentsClose Comments

Leave a comment